Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Welcome Back, Mr. McDonald

Pojďme se vrátit zpátky do časů, kdy rozhlasové hry byly poměrně úspěšnou alternativou k televizním seriálům. Kdy cesta v autě či dlouhá chvíle doma mohla být vyplněna příběhem, který byl vyprávěn živě do mikrofonu herci s charismatickými hlasy. Jedna japonská radiová stanice se právě snaží uvést jednu takovou rozhlasovou hru, ale neobejde se to bez celé řady patálií a katastrof.

Welcome Back, Mr. McDonald je úspěšná japonská komedie z roku 1997, která v ten rok dokonce vyhrála několik tamějších japonských Oscarů. Je poměrně komorní, což je způsobeno také tím, že se jedná původně o divadelní hru.

Film má velmi zdařilý casting. Každý herec je skvěle obsazený a na svém vymezeném prostoru předvádí svou osobnost a cit pro komedii. Většina herců hraje spíše civilně, ale stejně se jedná o parádní veselohru, která velmi dobře eskaluje.

Kromě bláznivých situací, v nichž si například marniví herci vymýšlí, že chtějí mít v rozhlasové hře více prostoru či lepší původ (tak například vznikne postava hrdinného kosmonauta „Donalda McDonalda“), nechybí i troška dramatu. Na konci filmu se dočkáme i nějakých těch vět k zamyšlení.

Welcome Back Mr. McDonald využil vděčný námět a výborně ho využil k vytvoření skvělé komedie.

8/10

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *