Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Démoni

Kamarádky si zajdou do kina na děsivý snímek o démonech, jenže kvůli nehodě s černou magií se setkají s těmito potvorami naživo. Odporní démoni útočí a z kina se stává pro diváky past.

Italský hororový režisér Lamberto Bava spojil síly s dalším mistrem italského hororu Dariem Argentem v roli producenta a vytvořil překvapivě kvalitní film v rámci svého žánru. Ten v sobě nese prvky italských nízkorozpočtových hororů ale je na něm vidět, že se i vzhlíží v amerických hororech. Některé postavy připomenou stylizací americké frajírky a navíc jim ve snímku vyhrávají songy od Billyho Idola či Mötley Crüe.

Samotní démoni jsou velice podobní zombiím, kteří v osmdesátkách, během nichž tento snímek vyšel, frčeli. Infikují své oběti kousnutím, kterým pak není pomoci a postupně se proměňují v příšeru. A také využívají své rozšiřující se množství jako výhodu. Dovolil bych si však tvrdit, že italští Démoni jsou vylepšenou verzí tehdejších amerických zombies. Neomezují se na to, že jde o oživlé mrtvoly. Jejich mrtvolný vzhled je oživen děsivýma zářícíma očima a různými nechutnými úpravami, které nevycházejí ze zdánlivě realistické hniloby, ale z nadpřirozena.

Samozřejmě se dnes musí přihlédnout k tomu, že je film zhruba čtyřicet let starý, ale přesto na mě tehdejší masky a speciální efekty udělaly dojem. Muselo dát hodně práce všechna ta brutalita a tělesné deformace, kterými Démoni vynikají.

Celkově se jedná o zábavnou hororovou jízdu, kterou můžeme brát jako italskou odpověď na osmdesátkové zombies filmy z Ameriky.

8/10

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *