Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Noční lovec (Werewolf by Night)

Přes noc vlkodlakem mezi dalšími černobílými postavami.

V starodávném sídle se setkávají všemožní lovci monster, kterým mrtvá hlava a jeho živá manželka ohlašuje vzrušující soutěž. Kdo porazí záhadnou příšeru skrývající se v labyrintu, dostane vzácný kámen Bloodstone. Co když se ale už mezi samotnými lovci ukrývá něco příšerného…?

Ačkoliv v poslední době sklízí Marvel mezi diváky často kritiku, „že už to není ono“, já jsem spokojený s tím, že toto filmové studio zkouší různé nové věci a různé další žánry. Obvykle se mu to sice pak nevydaří, ale Vlkodlak patří mezi ty vydařené kousky.

Werewolf by Night je krátkým hororovým příspěvkem (má pouze 53 minut) do marvelovského filmového vesmíru. Vychází se z komiksového světa Marvelu, v němž se hororové potvory prohání mezi slavnými superhrdiny už řadu let. Dokonce se v komiksové řadě Werewolf by Night poprvé objevil i superhrdina Moon Knight, který nedávno také získal svůj seriál.

A protože je vlkodlak hlavní hrdina a Marvel přece jen míří především na mladší diváky, je tato hororová příšera ve skutečnosti hodným pánem, co byl jen nakažen lykantropií. I když podrobnosti se v tomto krátkém snímku nedozvíme.

Elsa Bloodstone, lovkyně monster. Uvidíme ji ještě v MCU?

Ačkoliv je Werewolf mířený spíše na děti, je poctou hororům ze 30. a 40. let. Čili z doby, kdy nebyl na světě téměř žádný současný divák Marvelu. Od těchto hororů, které točilo především studio Universal Pictures a představovali tehdejším divákům monstra jako Drákulu, Frankensteina či Mumii, si ale tvůrci vzali spíš jen určitý vzhled a černobílost, protože jinak je film moderní akčňárna a ani se nesnaží být nějak strašidelný.

Mimochodem tu před pár lety byla snaha tyto horory od Universalu resuscitovat tím, že jim podobně, jako je tomu u Marvelu, vytvoří propojený vesmír. Vznikla ale nakonec pouze průměrná Mumie s Tomem Cruisem, která byla takovým propadákem, že se od plánu upustilo.

Tento akční snímek představuje do marvelovského vesmíru nové postavy. Ty jsou spíše z hororového prostředí a nejedná se o nikoho, kdo by byl v komiksech výrazný, s výjimkou jedné postavy v závěru, která známější trochu je a je zde pěkně zpracovaná. Vzhledem k tomu, že její příchod má být překvapením, zde neprozradím její identitu.

Vizuálně stylový a příjemný krátkometrážní snímek v hororovém duchu.

8/10

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *