Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Barbar

Airbnb? Po tomto hororu si radši za ubytování připlatíte.

Ve filmu sledujeme osud několika lidí, kteří se ubytují v domě pronajímaným přes ubytovací službu AirBnb. Jenže něco tu nehraje… A dále bych už příběh příliš nerozebíral, protože kouzlo tohoto filmu tkví mimo jiné v jeho nepředvídatelnosti a postupném rozkrývání děsivého děje.

Barbarian je v Americe velmi úspěšný horor považovaný mnohými za tu nejděsivější podívanou roku. Proto dává smysl, že jsem se na něho podíval na streamovací platformě Disney+.

Film využívá zajímavé prostředky k efektivnímu vyprávění děje – například se zde zajímavě skáče v čase a k jiným postavám, abychom dostali další dílek do znepokojující skládačky.

Barbar je skutečně strašidelná a intenzivní podívaná. Občas si až libuje v odpornostech, občas diváka maximálně napíná a pak vystraší lekačkou, ale občas vás taky nechá vydechnout a jen přemýšlet nad postavami a zajímavým příběhem.

Postavy se chovají realisticky, a to někdy až do takové míry, že vás to může naštvat. Hlavní hrdinka se logicky bojí cizího chlapa v domě, a ten jí zase poměrně logicky nevěří její první vyděšenou reakci. O realističnosti přístupu policie pak škoda mluvit.

Originální a stylový horor, který měl velké ambice a ty také naplnil.

9/10

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *