Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Poslední střih

Filmařina – těžká dřina. Zvlášť když se po vás sápají zombíci a stříkají u toho hektolitry krve.

Francouzská šílenost Coupez! má absurdní začátek. A nemluvím o krátké scéně, ale o dlouhé pasáži, která je velmi zmatená a působí jako z nějaké absurdní komedie. Na partu lidí útočí dost chaoticky zombíci, z nichž každá se chová trochu jinak. Jeden obtloustlý nemrtvý třeba neustále vráží do dveří a zvrací u toho. A přeživší Francouzi si přitom vypravují naprosté nesmysly.

Režisér (vlevo) se stává kameramanem i hercem.

Zbývající část filmu tuto první část osvětlí a ospravedlní, ale musím říct, že jsem se slušně bavil i bez kontextu. Poslední střih je bláznivá komedie o režisérovi, který dostane zakázku natočit japonský zombie film, ale celý snímek  – ten opravdový – má poměrně odvážný koncept, který vesměs funguje. Pokud nebudete jako jeden pár v kině, který prvních pár minut nevydejchal a prostě odešel.

Zajímavé je, že film je ve skutečností remake – japonské komedie Naneživo (Kamera o Tomeru na!), ve kterém také musí filmaři pod tlakem natočit zombie horor.  Neviděl jsem ho, ale pravděpodobně se v něm nepracuje s humorem založeným na střetu dvou odlišných kultur.

Film má poměrně nataženou délku, ale jedná se o solidní zábavu. Objevuje se zde ulítlá skvadra postav, která je velmi dobře zahraná, ale největším tahounem je Romain Duris v hlavní roli režiséra, který chce za každou cenu, přes všechny možné i nemožné překážky, film dokončit.

Příjemná francouzská bláznivina.

7/10

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *